Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2014.07.29. 14:44

Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Felnőtt lisztérzékenyeknek járó esetleges állami támogatás. 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Re: Felnőtt lisztérzékenyeknek járó esetleges állami támogat
Kedves Ivett!

Érdemes a Startcsomagban elolvasni az erre vonatkozó tájékoztatást: http://liszterzekeny.hu/tiki-index.php? ... dvezm_nyek

Sok sikert!

2013.01.04. 16:23

Kedves Schumi!

Köszönöm a gyors választ. Átnéztem a tájékoztatót, sajnos számomra nem volt egyértelmű, hogy ragaszkondi kell-e az igazolás formátumához, de időközben kiderült, hogy ez csak az orvosnak szól és nem az apehnak.

Köszönöm, Ivett

2013.01.08. 12:34

Sziasztok!
Egyetlen kérdésem lenne az egészségpénztáros dologgal kapcsolatban. 100.000 Ft-ot írhat jóvá maximum. Eddig értem. Ennek a fajta jóváírásnak van köze ahhoz, amit lisztérzékenyként kapunk havi 4000 valahányszáz forintot? Külön számolják vagy egy "kalapba" megy?

2013.01.14. 16:03

Ez két teljesen különbözóő dolog.

2013.01.14. 16:56

Segitene Valaki abban, hogy amit a gasztroenterológus kitölt nyomtatványt, hogy igazolást adjon az SZJA kedvezményhez, nekem kell valahonnan letöltenem, vagy az orvosnak? Köszi előre is.

2013.01.14. 18:36
Adminisztrátor

Kedves rne1969!

Elvileg az orvosnak bent van a gépében, vagy az asztalán ilyen nyomtatvány, de ha gondolod, innét ki is tudod nyomtatni:
http://liszterzekeny.hu/tiki-index.php? ... et_anyagok

2013.01.14. 19:37

MeXxi írta:
Sziasztok!
Egyetlen kérdésem lenne az egészségpénztáros dologgal kapcsolatban. 100.000 Ft-ot írhat jóvá maximum. Eddig értem. Ennek a fajta jóváírásnak van köze ahhoz, amit lisztérzékenyként kapunk havi 4000 valahányszáz forintot? Külön számolják vagy egy "kalapba" megy?

Szia Mexi!

Megkérdeztem Lukács Kittit (ő a főtitkárunk és jogász is) és ezt írta:

"Szerintem a kettő külön megy. Külön oldalon vannak az adóbevallásban is.
Legalább is nekem volt olyan év, hogy igénybe vettem mindkét jóváírást."

2013.01.18. 12:27

Köszönöm Schumi a választ.

Amúgy azért írok, mert ma mondtam egy LÉ barátnőmnek itt Győrben, hogy tegnap igényeltem eg.pénztári tagságot / kártyát. Sajnos nagyon rossz híreket kaptam tőle, miszerint nagyon nem működik ez a rendszer. Ő nem az a típus, akit a bürokrácia csakúgy lekapar magáról, de több hete levelezésben áll az MKB vezetőjével (!!), mert az ügyintézőkkel nem sikerült dűlőre jutni.
A probléma alapvetően az, hogy bevásárol a TAC-ban, és más speciális boltokban, és sorra visszadobják a számláit, csekkeket mellékelve, miszerint jogosulatlanul vette igénybe a szolgáltatást. Nem fogadják el a Tóthék tésztáját, mert Cornito-nak hívják a listán pl. A lengyel kenyér, amit mindig fogyaszt, senki nem tudja, hogy szerepel-e a listában, a lengyel kenyerek közül melyik lehet az.
Aztán olyan alapvető cikkek hiányoznak a listákból, mint a Schär Mix B, és a Pan Carre kenyerük, holott minden más termékük ott szerepel a listán.
A listát a barátnőmmel együtt végigböngésztük, és sok gm élelmiszer egyszerűen beazonosíthatatlan.
Remélem, csak nálunk ütköznek ki ennyire a problémák, és azt is remélem, hogy a most 5200 Ft, amit fizettem nem megy kárba (eg.pénztár), mert a rendszer nincs felkészülve arra a feladatra, hogy problémamentesen vegye az akadályokat.

Várom a biztató szavakat, és pozitív tapasztalatokat.

2013.02.09. 12:21

Szia Mexi!

Sajnos biztatót én nem tudok mondani, csak azt, hogy ez várható volt. Én is láttam, hogy teljesen hányaveti módon vannak feltüntetve (vajon notifikáltatva is??) a termékek az OÉTI listán, ráadásul egy csomó olyan termék is rajta van a listán, ami már megszűnt, vagy azóta már nem is GM. :o

És ez még csak a jéghegy csúcsa!!!
Van egy rakás más probléma is.

2013.02.09. 17:02

Reménykedtem, hogy csak vészmadárkodom, de akkor nem láttuk rosszul a dolgokat. És ezt "fent" tudják? Fognak tenni valamit ezügyben? Elég bosszantó a helyzet, és gondolom nem csak én ugrottam bele és csináltattam eg.pénztári tagságot emiatt (is).

2013.02.09. 18:44
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő